сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Подрачјето на СВР Битола со највисок број прекршувања на мерката за носење маска

Подрачјето на СВР Битола со највисок број прекршувања на мерката за носење маска

Во текот на изминатото деноноќие од страна на полициските службеници констатирани се 975 прекршувања на уредбата на носење заштитна опрема.

Најголемиот дел од нив се подрачјето на СВР Битола.

Во координација со Државниот пазарен инспекторат извршени се 383 контроли во објекти при што не се евидентирани објекти кои не ги почитувале одлуките на владата.

Најголемиот дел од контролите се направени на подрачјето на СВР Штип.

Коронавирус