среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 82
home Вести

Подгответе се за главоболки: Денес умерено облачно, викендов сонце, од понеделник дожд

Подгответе се за главоболки: Денес умерено облачно, викендов сонце, од понеделник дожд

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус два до пет, а дневната од 13 до 22 степена.

Во Скопје, слично време, умерено облачно. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до 20 Целзиусови степени.

Во Маврово максималната дневна температура ќе достигне до 13 степени, Кавадарци 29, Охрид 16, Битола 17, Крива Паланка 16, Берово 15, Дојран 22.

Викендов ќе преовладува стабилно и потопло време со умерена облачност. Од понеделник кон крајот на денот ќе има нови локални врнежи од дожд.

Коронавирус