сабота, 21. мај 2022. Вести денес: 94
home Вести

ПОДГОТВЕТЕ СЕ: Викендов сончево и топло, а тоа што следува во понеделник е вистински „пекол“

ПОДГОТВЕТЕ СЕ: Викендов сончево и топло, а тоа што следува во понеделник е вистински „пекол“

Времето во сабота ќе биде сончево и топло со слаб до умерен североисточен ветер, со максимална температура до 36 степени.

Во недела времето ќе биде претежно синчево и топло со слаб северен ветер, со максимална температура до 36 степени.

Додека во понеделник ќе биде сончево и топло со максимална температура до 37 степени.

Коронавирус