среда, 27. мај 2020. Вести денес: 96
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Подгответе се: Од петок промена на времето

Подгответе се: Од петок промена на времето

До четврток, времето во Македонија ќе биде претежно стабилно и суво, освен во западните делови каде ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

Од петок ќе има зголемена облачност и повремен локален дожд.

Дневните температури ќе бележат постепено опаѓање.

Коронавирус