понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 80
home Вести

Подгответе се: Од невообичаени високи температури и сонце одиме на 0 степени

Подгответе се: Од невообичаени високи температури и сонце одиме на 0 степени

Периодот на стабилно и суво време продолжува и во текот на следната недела.

Повремено зголемување на облачноста, како што најавуваат од УХМР, ќе има од четврток, кога по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла, а температурата ќе биде во постепено опаѓање.

Утре во Македонија утринските температури ќе се движат од нула степени во Берово до осум во Охрид, Демир Капија и Гевгелија.

Максималната температура ќе се движи во интервал од 17 до 23 степени.

Во Скопје утринската температура ќе изнесува седум, а максималната дневна ќе достигне до 22 степени.

Коронавирус