среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 102
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Вести

Подгответе се: Еве какво време не очекува за време на викендот

Подгответе се: Еве какво време не очекува за време на викендот

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност, максималната температура ќе достигне 33 степени, а УВ индексот ќе изнесува 6.

Во сабота времето ќе биде сончево со умерена облачност, максималната температура ќе се искачи на 33 степени, а УВ индексот ќе изнесува исто така 6.

Додека во недела времето ќе биде сончево со мала облачност и со умерен северен ветер, а максималната температура ќе достигне 32 степени.

УВ индексот ќе изнесува 6.

Коронавирус