среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 187
home Вести

Поддршка за протестот на ВМРО-ДПМНЕ од Некст Тајм (ВИДЕО)

Поддршка за протестот на ВМРО-ДПМНЕ од Некст Тајм (ВИДЕО)

Некст Тајм етно-поп дуото од Скопје, составено од членови двајца браќа близнаци Стефан и Мартин Филиповски, на социјалната мрежа на Инста стори споделија видео кое е дел од атмосферата од протестот на ВМРО-ДПМНЕ против мафијата, за правда и слобода  кој се одржа на 23 Октомври денот на Македонската револуционера борба.

Имено, тие го превземалe видеото на кое што се тагнати и го објавиле на својот официјален Инстаграм профил.

Коронавирус