сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 1
home Вести

Под слоганот „Река за републиката“, кандидатот Блерим Река ќе ја бара поддршката од гласачите

Под слоганот „Река за републиката“, кандидатот Блерим Река ќе ја бара поддршката од гласачите

Река, кој зад себе ја има поддршката на Алијанса за Албанците и Движењето БЕСА, својот предизборен караван го почнува со промотивна конвенција на плоштадот „Скендербег“ во Скопје.

Под слоганот „Река за Републиката“ ќе ја бара довербата на граѓаните ветувајќи враќање на републиканизмот.

Најнови вести

Коронавирус