петок, 3. јули 2020. Вести денес: 255
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Вести

Почувствуван земјотрес во Скопје

Почувствуван земјотрес во Скопје

Земјотрес со интензитет од 2 до 3 степени според Европската макросеизмичка скала, бил регистриран од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет, синоќа, 43 минути по полноќ.

Во соопштението се наведува дека епицентарот на земјотресот бил на 760 километри јужно од Скопје, во Средоземното Море.

Парламентарни избори 2020