сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 101
home Вести

Почувствуван земјотрес во дебарско

Почувствуван земјотрес во дебарско

Земјотрес со интензитет од три до четири степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 21 часот и 15 минути е почувствуван во западна Македонија, особено во Дебар и околината, соопшти Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Епицентарот на земјотресот бил во соседна Република Албанија, во близина на Драч, на 170 километри југозападно од Скопје, со Рихтеровата локална магнитуда од пет степени

Најнови вести

Коронавирус