сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 80
home Вести

Почнува пеколот во Македонија- Временска за продолжениот викенд

Почнува пеколот во Македонија- Временска за продолжениот викенд

Согласно законот за празниците петок 2-Август, Денот на Републиката е неработен за сите граѓани. Со тоа добиваме споен викенд во кој ќе уживаме.

УХМР најави дека не очекува пеколно време од среда. Од УХМР информираат дека зголемена облачност со локални врнежи и дожд ќе има уште утре, а од среда следува период на многу топло време. Во среда и четврток попладне ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд со грмежи.

Утре максималната температура ќе се движи 24 до 36 степени, во среда од 29 до 37, четврток од 31 до 39 степени, петок од 32 до 40 степени, сабота од 30 до 39 и во недела од 29 до 38 степени.

Ова е временската за продолжениот викенд.

Коронавирус