среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 137
Во живо

ВО ЖИВО: 31 година ВМРО-ДПМНЕ „Македонија за сите луѓе“

home Вести

Почна судењето Заев – Николоски: Се разгледуваат доказите дали Заев бил дел од „Рекет“

Почна судењето Заев – Николоски: Се разгледуваат доказите дали Заев бил дел од „Рекет“

Почна граѓанскиот судскиот процес во кој премиерот Зоран Заев го тужи потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски за клевета.

Николоски изјави дека Заев е врвот на пирамидата во случајот „Рекет“, по што премиерот го тужи.

Пред малку почна судскиот процес со разгледување на доказите со кои одбраната сака да прикаже дека Заев навистина била дел од Рекет.

На денешното граѓанско судско рочиште Николоски како доказ ја прикажа снимката од Бојан Јовановски како вели дека парите од Рекет треба да се бараат кај Зоран и Вице Заеви.

Инаку Николоски се брани самиот, без адвокат, а адвокат на Заев е Медарски.

ЕУРО 2020

Македонија