вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 141
home Вести

Почна сезоната: Вечерва екстремно загадено во Ѓорче Петров

Почна сезоната: Вечерва екстремно загадено во Ѓорче Петров

Скопје се гуши во смог. На самиот старт на грејната сезона граѓаните реагираат дека во главниот град не можат да дишат.

Мерните станици покажуваат високо ниво на загаден воздух.

Секоја вечер во Скопје се бележи се поголемо загадување на воздухот. Жителите веќе се жалат на високите вредности на загаденост кои ги покажуваат мерните станици.

Вечерва апсолутен рекордер е скопската Општина Ѓорче Петров.

Коронавирус