понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 158
home Вести

Почна револтот во СДСМ, се бара одговорност од Кирацоски и Китанов

Почна револтот во СДСМ, се бара одговорност од Кирацоски и Китанов

По неуспехот на претседателските избори во кои СДСМ, заедно со многу партии на власт кои не покажаа добри резултати за претседателската трка, на социјалните мрежи почнаа да го насочуваат прстот кон функционери на СДСМ.

Зоран Китанов и Александар Кирацоски се двата најкритикувани ликови по неуспехот на претседателските избори, пренесува Лајм.

Иако Китанов не е во високи партиски инстанци, тој е критикуван како директор кој не им служел на граѓаните заедно со многу други сопартијци, кои вчера наидоа на тежок удар на претседателските избори.

Најнови вести

Коронавирус