четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 190
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Вести

Почина затвореник од Идризово, познат неговиот идентитет

Почина затвореник од Идризово, познат неговиот идентитет

На 23.05.2020 во 11:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники„Мајка Тереза“ починал М.П.(58) од Скопје, осуденик од КПУ Идризово.

Toj бил донесен на 04.05.2020 од КПУ Идризово со здравствени проблеми.

Од страна на доктор е констатирана смрт.

Телото на починатиот е предадено за обдукција.

Парламентарни избори 2020