петок, 14. јануари 2022. Вести денес: 42
home Вести

Почина Сашо Михајловски

Почина Сашо Михајловски

Доцна синоќа на 50 годишна возраст, ненадејно почина Сашо Михајловски, вработен во телевизија АЛФА, пренесува телевизијата.

Сашо долги години беше вработен во АЛФА, уште од нејзиното формирање, а беше претседател на синдикалната организација.

Со ненадејната смрт на Сашо телевизијата не изгуби само работник, туку голем другар, колега, пријател, соборец…

Искрено сочувство од колегите до семејството и неговите блиски.

Погребот е во среда во 11 часот на градските гробишта Бутел во Скопје.

Коронавирус