четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 9
home Вести

Почина познатиот штипски гинеколог Стојанов, доживеал инфаркт во Грција

Почина познатиот штипски гинеколог Стојанов, доживеал инфаркт во Грција

Познатиот доктор и поранешен директор на Клиничката болница Штип, Александар Стојанов почина.

Според информации на ТВ Стар доктор Стојанов починал во Грција.

-Ненадејно во Грција почина познатиот штипски гинеколог-специјалист, д-р Александар Стојанов кој пред неколку години беше и директор на Клиничката болница -Штип, објави телевизијата.

Штипската телевизија „Стар“ објави дека Стојанов претрпел масивен инфаркт.

Локални избори 2021