четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 99
home Вести

Почина познатиот кардиолог д-р Јосиф Наумовски

Погребот ќе се изврши во недела, на градските гробишта Бутел.
Почина познатиот кардиолог д-р Јосиф Наумовски

По кратко боледување денеска почина д-р Јосиф Наумовски, доктор на медицински науки, истакнат интернист-кардиолог и еден од основоположниците на коњичкиот спорт во Македонија, хуманист и вљубеник во уметноста.

Погребот ќе се изврши во недела, на градските гробишта Бутел.

Најнови вести

Коронавирус