недела, 22. мај 2022. Вести денес: 0
home Вести

Почина поранешен пратеник во Собранието на РМ

Почина поранешен пратеник во Собранието на РМ

Во 79-та година од животот, денеска рано изутрина во Кичево почина поранешниот пратеник во Собранието на РМ Сали Рамадани.

Погребан е на градските муслимански гробишта во Кичево.

Рамадани беше активен на македонската политичка сцена во средината на деведеесеттите години, првично како член на ПДП па потоа од редовите ПДПА од каде стана пратеник на ова партија.

Потекнува од кичевското село Грешница.

Коронавирус