сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 8
home Вести

Почина поранешен пратеник на СДСМ

Почина поранешен пратеник на СДСМ

Денеска на 71-годишна возраст почина Наќе Стојановски, поранешен пратеник од редовите на СДСМ.

Стојановски беше пратеник во Собранието во три мандата, од 1991 до 1994, од 1994 до 1998 година и од 1998 до 2002 година.

Неговиот син со емотивна објава се прости со својот татко.

– Наќе Стојановски (7.4.1950 – 14.5.2021). Чест беше да се биде твој син, татко… Почивај во мир, напиша Богдан на социјалната мрежа Фејсбук.

Коронавирус