четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 132
МЕГА БОМБА

АУДИО: Објавена нова бомба за Заев – „Маме ќе им e*aм на сите што ќе влезат кај мене во коалиција“

home Вести

Почина Мојсеј, братот на претседателот Борис Трајковски

Почина Мојсеј, братот на претседателот Борис Трајковски

По долго боледување почина Мојсеј Трајковски, братот на нашиот претседател Борис Трајковски.

Мојсеј, исто како и неговиот брат, им беше познат на струмичани како човек кој силно ја љубеше Македонија и човек кaј кого добрината и љубезноста беа во нераскинлива врска.

Нека почива во мир.

КУРИР изразува сочувство до семејството.

Парламентарни избори 2020