сабота, 25. март 2023. Вести денес: 85
home Вести

Почина мајката на Катица Јанева

Почина мајката на Катица Јанева

Утринава во Гевгелија, починала мајката на специјалната обвинителка Катица Јанева, објави СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.

Одговарајќи на новинарско прашање на прес конференцијата, обвинителката Вилма Рускоска посочи дека тоа нема да влијае врз нивното барање за притвор за обвинителката.

Катица Јанева беше уапсена во нејзиниот дом во Козле, од каде, во придружба на полицијата беше однесена во СЈО, каде се вршеше претрес на најзината работна просторија.

ОЈО на прес конференција соопшти дека доставило предлог за нејзин притвор.

ИЗВОР: СЛОБОДЕН ПЕЧАТ

loading...