вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 45
home Вести

Почина Лазе Најдовски- сочувство до семејството

Почина Лазе Најдовски- сочувство до семејството

Лазе Најдовски денеска почина откако ја загуби битката со КОВИД-19.

Пријателите на Лазе се простуваат од него на социјалните мрежи, изразувајќи сочувство до семејството.

Изминатиот период за Најдовски во јавноста се ширеа апели за собирање на донации за негово лекување, но за жал тој не успеа да победи во најважната битка.

Неговата здравствена ситуација драстично се влоши како последица на Ковид – 19, по што граѓаните активно се вклучија да му помогнат со цел лекувањето да продолжи во приватна болница.

Редакцијата на КУРИР изразува сочувство до семејството на Најдовски.

Коронавирус