среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 21
home Вести

Почина Качако- поранешен припадник на единицата „Лавови“

Почина Качако- поранешен припадник на единицата „Лавови“

– Ги известуваме сите наши бивши припадници дека денеска почина наш член од Штипската чета, Иле Качаков – Качако. ВЕЧНА МУ СЛАВА!, објавено е на Фејсбук страницата Македонски лавови.

Засега не се познати повеќе детали за смртта на Качаков, дали можеби како последица од пандемијата со КОВИД-19, несреќа или пак природна смрт.

На истата ФБ страница пред неколку дена беше објавено дека на 26 ноември од срцев удар починал поранешниот припадник на „Лавовите“ Дени Арсов.

– На оваа фотографија е наш бивш припадник Дени Арсов – Гипси ( 1978 – 2020 ), кој поради срцев удар не напушти прерано пред два дена.

Коронавирус