петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 45
home Вести

Почина Игор Геленчев, момчето за кое донираше цела Македонија

Почина Игор Геленчев, момчето за кое донираше цела Македонија

Информацијата дека Игор Геленчев, момчето за кое донираше цела Македонија почина… ја објави порталот „Струмица денес“

-Рековме дека следната објава поврзана со него ќе биде позитивна, но за жал не го дочекавме тоа. Нека почива во мир…, напишаа од порталот.

14-годишното момче од Богданци за кое минатата година собиравме донации да замине на итна операција во Турција од тумор на мозокот годинава замина на втора операција со помош на хуманите граѓани . Неговата мајка која е самохрана и се бореше за својот син до последниот здив.

Коронавирус