петок, 10. јули 2020. Вести денес: 106
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Вести

Почина бизнисменката и хуманитарка Нина Јаневска

Почина бизнисменката и хуманитарка Нина Јаневска

Познатата бизнисменка и хуманитарка Нина Јаневска, почина денеска во Скопје по долго боледување.

За загубата на Јаневска објави хуманитарниот клуб Inner Wheel Club of Skopje, чиј член беше таа.

-Со голема тага во нашата душа, Ве известуваме дека почина нашата членка Нина Јаневска. Погребот ќе се изврши утре на Градските гробишта Бутел во Скопје во 9:30 часот. Секогаш ќе ја чуваме во нашите срца, напишаа од Inner Wheel Club of Skopje на својот Фејсбук профил.

Нина во јавноста беше позната и како сопруга на бизнисменот Светозар Јаневски, претседателот на Управниот одбор на винаријата „Тиквеш“.

Парламентарни избори 2020