сабота, 31. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

Почина бебе на Инфективна по компликации од морбили

Почина бебе на Инфективна по компликации од морбили

Единаесетмесечно бебе, коешто сѐ уште немало примено вакцина, почина како резултат на компликации од морбили на клиниката за инфективни болести во Скопје.

Властите алармираат дека има 113 случаи на новозаболени од оваа заразна болест.

Коронавирус