вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 119
home Вести

Почина Амди Бајрам

Почина Амди Бајрам

Поранешниот пратеник и политичар, Амди Бајрам почина на 64 годишна возраст.

Веста за смртта ја потврдиле од неговата партија за Канал 5, од каде јавуваат дека тој починал во клиниката Жан Митрев по проблеми со срцето.

 

Редакцијата на Курир изразува сочувство до семејството.

Коронавирус