вторник, 11. август 2020. Вести денес: 11
home Вести

Почина 27 годишно момче од Битола на Инфективната клиника во Скопје

Почина 27 годишно момче од Битола на Инфективната клиника во Скопје

На Инфективната клиника во Скопје почина 27 годишно момче од Битола кое било позитивно на коронавирус, пишува ТВ21.

На инфективната клиника во Скопје било префрлено откако претходно било хоспитализирано во Ковид Центарот во Битола.

Работело во познат кафе бар во самиот центар на Битола.

Коронавирус