петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 138
home Вести

Побаран притвор: Градоначалникот на СДСМ фатен во обид да купува гласови, граѓаните го пријавиле

Побаран притвор: Градоначалникот на СДСМ фатен во обид да купува гласови, граѓаните го пријавиле

Градоначалникот на Дојран, Анго Ангов се обидел да купува гласови за СДСМ, по што луѓето врз кои се обидел да влијае го пријавиле во полиција.

Од МВР за настанот велат дека врз основа на лице кое посочило инволвираност на градоначалникот, тој бил викнат на разговор во полициска станица за случај поврзан со изборен поткуп. Истиот не е приведен.

МВР во текот на утрешниот ден ќе работи на целосно расчитување на случајот.

Како што дознава КУРИР побаран е притвор за него.

Коронавирус