сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

По жестока дебата во СДСМ: Заев заминува, нов лидер ќе се избира следниот месец

По жестока дебата во СДСМ: Заев заминува, нов лидер ќе се избира следниот месец

На 12-ти декември СДСМ да гласа за нов лидер. Ова е  предлог одлуката што ќе оди пред ЦО, како предлог на ИО, потврува за Тв24 висок партиски функционер од СДСМ.

Ова доаѓа откако по нешто помалку од 3 часа жестока дебата Зоран Заев останал нa ставот дека се повлекува. Дебата се сели на ЦО. ЦО ова треба да го одобри, објави Тв24.

Коронавирус