сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

По вооружениот грабеж во Сарај се огласи НЛБ Банка

По вооружениот грабеж во Сарај се огласи НЛБ Банка

НЛБ Банка се огласи преку соопштение за грабежот на нивна експозитура во Сарај кој се случи утрово.

-Утрово во експозитурата на НЛБ Банка АД Скопје во општина Сарај се случи грабеж од страна на вооружена група разбојници. Во моментот на случувањата во експозитурата биле присутни вработени и клиенти, при што сите се безбедни и во добра состојба. Претставници на Банката се во постојан контакт со клиентите и вработените кои биле присутни во филијалата, ставајќи ја нивната безбедност и нивното здравје во преден план, велат од НЛБ и додаваат:

„Во моментов сѐ уште нема детали за висината на направената штета. Надлежните органи вршат увид на самото место и се во блиска соработка со Банката за што побрзо и ефикасно разрешување на случајот и разоткривање на деталите, за што јавноста ќе биде дополнително известена. Средствата на клиентите се сигурни бидејќи Банката има осигурување на целиот свој имот и средства“.

Коронавирус