вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

По смртта на Билјана Беличанец се огласи и премиерот Заев

По смртта на Билјана Беличанец се огласи и премиерот Заев

И премиерот Зоран Заев се огласи на Фејсбук по смртта на актерката и поранешна градоначалничка на општина Кисела Водa, Билјана Беличанец Алексиќ, која беше пронајдена мртва во својот дом.

-Скршени сме од веста што пристигна денеска за трагичното заминување на Билјана Беличанец. Јавноста е во тага и неверување што меѓу нас не е веќе една од најмаркантните театарски актерки која животот го посвети на публиката и на граѓаните. Не постојат зборови за утеха освен искреното и длабоко сочувство со болката. Нека е вечно сеќавањето на Билјана, напиша Заев.

Најнови вести

Коронавирус