понеделник, 1. март 2021. Вести денес: 203
home Вести

По скарена постапка донесен законот за изборен законик

По скарена постапка донесен законот за изборен законик

Законот за изборен законик вечерва беше донесен по скартена постапка. Предлог законот по скратена постапка се донесе со 78 ЗА и 1 против.

Најнови вести

Коронавирус