понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 6
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

По силниот ветер во Скопје улица во Ѓорче Петров стана хит: „Издуван“ монтажен тоалет го блокира коловозот (ФОТО)

На социјалните мрежи се споделуваат и фотографии и снимки од хаосот кој го предизвикал силниот ветер.
По силниот ветер во Скопје улица во Ѓорче Петров стана хит: „Издуван“ монтажен тоалет го блокира коловозот (ФОТО)

Силно невреме го погоди главниот град синоќа, по што низ улиците може да се видат откорнати дрва и фасади од згради.

На социјалните мрежи се споделуваат и фотографии и снимки од хаосот кој го предизвикал силниот ветер.

На Фејсбук групата „Приказни од булеварот“ е споделена фотографија од улица во Ѓорче Петров, на која се гледа монтажен тоалет среде улица.

Парламентарни избори 2020