понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 30
home Вести

По повеќе од 2 часа, нормализиран сообраќајот на регионалниот пат Ростуше- Дебар

По повеќе од 2 часа, нормализиран сообраќајот на регионалниот пат Ростуше- Дебар

Вечерва од 19:00 часот сообраќајот на регионалниот пат Ростуше-Дебар, на м.в.„Трница“, кој беше во прекин по случена сообраќајна незгода, е нормализиран.

Инаку, според информациите на СВР Тетово, сообраќајна несреќа се случила во близина на меноста Трница. Од сé уште неутврдени причини дошло до судир на два автомобили „ауди“ со струшки регистерски ознаки, „мерцедес“ со охридски и камион-шлепер со косовски ознаки.

Од првичните сознанија на полицијата, во незгодата нема потешко повредени лица, но има поголема штета.