недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 247
home Вести

По подолго боледување почина еден од основачите на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Змејковски

По подолго боледување почина еден од основачите на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Змејковски

На социјалните мрежи се простуваат од Владимир Змејковски од Форумот на слободоумни патриоти. Змејковски беше еден од основачите на ВМРО-ДПМНЕ.

Според информации од потесното семејство, Змејковски починал по долго боледување, пишува Плусинфо.

Голем број членови и симпатизери на партијата, како и почитувачи на самиот Змејковски денеска преку социјалните мрежи се простуваат од него, со фотографии и последни пораки.

Локални избори 2021