четврток, 16. септември 2021. Вести денес: 155
home Вести

По „пеколот“ следува нестабилно време: Погледнете од кога ќе паѓаат температурите

По „пеколот“ следува нестабилно време: Погледнете од кога ќе паѓаат температурите

Продолжува периодот на стабилно и особено топло време.

Максималните температури особено во појужните делови од Повардарието ќе бидат за 2 до 3 степени повисоки од 40 степени.

Насекаде ќе биде активно портокаловото ниво за опасност од високи температури.

Од средината на следната недела за некој степен температурите ќе бидат пониски.

Најнови вести

Коронавирус