четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 36
home Вести

По „пеколот“ доаѓаат дожд, грмежи и силен ветер- еве од кога

По „пеколот“ доаѓаат дожд, грмежи и силен ветер- еве од кога

До четврток продолжува периодот на стабилно и многу топло време и ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури.

Особено топло се очекува во четврток кога ќе дува засилен јужен ветер.

Во текот на ноќта и во петок ќе има услови за локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер и температурата ќе се намали за 3 до 5 степени.

Коронавирус