четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 3
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

По номинацијата на Заев, Милчин порачува: За Нобелова награда беа номинирани и Хитлер, Сталин и Мусолини!

По номинацијата на Заев, Милчин порачува: За Нобелова награда беа номинирани и Хитлер, Сталин и Мусолини!

Премиерот Зоран Заев доби номинација за Нобеловата награда.

Поранешниот прв човек на СОРОС Македонија, Владимир  Милчин на Фејсбук сподели информација која може да се протолкува како порака до Заев.

Милчин сподели вест која говори дека номинација за Нобелова награда имаат добиено Хитлер, Сталин и Мусолини.

 

 

Коронавирус