среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 26
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Вести

По „летото среде октомври” голема промена – УХМР со лоши вести

По „летото среде октомври” голема промена – УХМР со лоши вести

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од северен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 21 до 29 степени.

До вторник ќе се задржи сончево и топло време. Во среда облачноста ќе се зголеми, дневната температура ќе опадне за неколку степени, а во текот на ноќта кон четврток ќе има локален дожд.

Значителна промена на временската состојба се очекува од четврток, кога ќе преовладува претежно облачно и постудено време со врнежи од дожд, а дневната температура дополнително ќе опадне за уште 5-7 степени.

Коронавирус