понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 178
home Вести

По компликации од коронавирус почина свештеникот Димитар Илиевски

По компликации од коронавирус почина свештеникот Димитар Илиевски

По компликации од коронавирус, почина слепченскиот парохиски свештеник Димитар Илиевски, пренесува ТВ21.

Свештеникот имал 38 години и беше дел од Пелагониска Православна Епархија.

ТВ21 се обиде да стапи во контакт со Епархијата, но до овој момент одговор не добиле одговор.

Коронавирус