четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 31
home Вести

„По Катица Јанева, сега новата црвена линија на Заев е Русковска“

„По Катица Јанева, сега новата црвена линија на Заев е Русковска“

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во интервјуто за „Журнал“ посочи дека по Катица Јанева, новата црвена линија на Зоран Заев е обвинителката Вилма Русковска.

-Јас мислам дека не им одговара на нив законот, и мислам дека тие се тие кои што го кочат овој процес односно носењето на законот. Знаете првпат имаа црвена линија која што беше Катица Јанева. Откако видовме Катица Јанева како практично во едната рака држи „Луј Витон“ ташна, а во другата ги брои милионите, се откажаа некако од Катица Јанева. Па сега гледам цврсто се држат за новата црвена линија, а тоа е Русковска, истакна Мицкоски.

Мицкоски додаде дека  сега Русковска се става целосно на услуга на власта што е непринципиелно служејќи се со невистини, не ја говори вистината дури се обидела и него да ме вовлече во некоја комуникација со нејзе која што е непринципиелна.

Коронавирус