четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 19
home Вести

По изборниот дебакл- Мухамед Зекири побара пензија за Ахмети и одговорност од функционерите на СДСМ

По изборниот дебакл- Мухамед Зекири побара пензија за Ахмети и одговорност од функционерите на СДСМ

Пратеникот Мухамед Зекири по вчерашниот прв круг од претседателските избори разочаран побара пензија од Ахмети, но и одговорност од функционерите на СДСМ.

-Горчлива победа. Резултатот поука за сите нас!!!
Граѓаните знаат да наградат, а и да казнат. Посебна честитка до гласачите Албанци кои дадоа поддршка за Стево Пендаровски, како и за извонредниот резултат и поддршката што ја доби кандидатот Блерим Река!!!
Граѓаните Албанци јасно демонстрираа дека е дојдено време од политичката сцена да се пензионира голем дел од политичката елита на Албанците во Република Северна Македонија!!!
Време е и за одговорност и на дел од функционери од нашата СДСМ!, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Коронавирус