четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 114
home Вести

По испиеното кафе со Река, Силјановска денеска во посета на штабот на Пендаровски (ФОТО)

По испиеното кафе со Река, Силјановска денеска во посета на штабот на Пендаровски (ФОТО)

Кандидатот за претседател од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова денеска беше во посета на еден од штабовите на нејзиниот против Кандидат Стево Пендаровски.

-По вчерашното кафе со Река, денес решив да го посетам и штабот на Стево. Ѓорѓи Галетановски – Чомбе не ме пречека, ама со присутните заклучивме дека сите очекуваме фер изборен процес и избори без нерегуларности, стои во нејзиниот пост на Твитер.

Таа инаку  претходно вчера со другиот против кандидат испи и кафе.

Коронавирус