четврток, 25. февруари 2021. Вести денес: 176
home Вести

По информациите дека министерот ќе си поднесе оставка, се огласија од Министерството за култура

По информациите дека министерот ќе си поднесе оставка, се огласија од Министерството за култура

Од Министерството за култура се огласија по информациите дека министерот ќе си поднесе оставка, кои беа објавени во медиумите.

-Министерството за култура ги демантира шпекулациите пласирани во одредени портали за наводна оставка на министерот за култура Асаф Адеми. Министерот Адеми без застој во работата ги извршува своите редовни работни обврски, а активностите на Министерството за култура се одвиваат според тековната динамика, велат од Министерството.

Коронавирус