сабота, 31. јули 2021. Вести денес: 0
home Вести

По две години откако се откажа, Зиков повторно предложен за финансиски директор на МЕПСО

По две години откако се откажа, Зиков повторно предложен за финансиски директор на МЕПСО

Новинарот и директор на неделникот „Капитал“ е предложен за директор на финансии и комерција во МЕПСО, дознава „Фокус“.

-Секако дека сум информиран, и ја прифаќам оваа покана, сепак треба да поминат законските процедури за да бидам избран на оваа позиција, вели Зиков за „Фокус“.

Коронавирус