вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 144
home Вести

По донесувањето на новите рестрикции Филипче се вратил на одмор во Грција

По донесувањето на новите рестрикции Филипче се вратил на одмор во Грција

Министерот за здравство Венко Филипче по увидот на состојбата со пожарите и новите рестрикции кои од понеделник стапуваат во сила се вратил во Грција за да го доврши одморот, објави „А1он“.

Тој за порталот изјавил дека вечерва се враќа, а од утре ќе биде во Скопје.

Како што пишува „А1он“ тоа значи дека министерот одморот го продолжил пред четири дена откако Владата по предлог на Комисијата за заразни болести изгласа нови рестриктивни мерки против коронавирусот, а тој одржа прес-конференција.

Локални избори 2021