четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

По четири месеци од уривањето на дивоградбата повторно се гради кај ТЦ Мавровка

По четири месеци од уривањето на дивоградбата повторно се гради кај ТЦ Мавровка

По четири месеци од уривањето на дивоградбата на местото каде се наоѓаше кафулето „Фонтана“ кај ТЦ Мавровка, повторно „никнаа“ столбови, налик на метални профили, дознава „360 степени“ .

Од Општина Чаир, велат дека сопственикот на просторот има право да постави лесна конструкција.

„Согласно законот за градење, согласно проектот, сопственикот има дозвола да гo врати објектот во првобитната состојба. Нема бетон, столбовите не се бетонски, тоа е лесна конструкција“, велат од Општината.

Коронавирус