среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Вести

По цели 12 часа заврши рочиштето за 27 април

По цели 12 часа заврши рочиштето за 27 април

Цели 12 часови траеше судското рочиште за случувањата во Собранието на 27-ми април минатата година.

Како сведоци на судењето беа сослушани министерот Дамјан Манчевски и пратениците Фросина Ременски и Павле Богоевски.